Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dom Kultury we Włoszczowie po modernizacji budzi podziw. Bedzie można w nim tańczyć, organizować koncerty, obejrzeć film (ZDJĘCIA)

Iwona Boratyn
Uroku rozbudowanej placówce dodaje wieczorne oświetlenie.
Uroku rozbudowanej placówce dodaje wieczorne oświetlenie. Bartosz Dworski
W minioną sobotę zmodernizowany Dom Kultury we Włoszczowie został oficjalnie otwarty. W dobudowanym pawilonie pierwszy taniec należał do dyrektorki Biura europosła Adama Jarubasa - Sylwii Bętkowskiej oraz szefa placówki Sylwestra Rocha Kowalskiego. - Na kawę tylko do Włoszczowy! Takiego miejsca mogą miastu pozazdrościć Kielce - zachwalała.

Były marszałek województwa Adam Jarubas, dzięki któremu rewitalizacja Włoszczowy stała się faktem, na swoim portalu społecznościowym napisał: - "Jestem pod wielkim wrażeniem". Bo rzeczywiście, po rewitalizacji Dom Kultury stał się wizytówką miasta. Uroku dodaje mu wieczorne oświetlenie.

Po sześciu latach starań projekt Przemysława Sokołowskiego sprawił, że Włoszczowa ma salę taneczno-kinową z prawdziwego zdarzenia. Mobilna widownia jednym przyciskiem lustrzane pomieszczenie w pół minuty zamienia w studyjne kino. Dla widzów jest też otwarty plener. Ekranem są ściany pawilonu. Amfiteatr będzie nie tylko kinem, ale też strefą kibica. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne. Zmieniło się otoczenie - przybyło miejsc parkingowych, zieleni, miejsca na promocję wydarzeń. To też wielka zasługa wykonawcy - Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi w gminie Krasocin. Prace rozpoczęły się w 2019 roku. Ich koszt to ponad 3 miliony złotych, większość wydatków pokryła Unia Europejska.

Otwarcie było koncertowe. Goście zachwyceni. - Chcieliśmy przekazać taki prezent, który będzie służył w nowej sali tanecznej i rozwojowi talentów - podkreślił starosta włoszczowski Dariusz Czechowski i podarował kolumnę nagłośnieniową. Inwestycji gratulował delegat marszałka województwa, radny świętokrzyski Artur Konarski.

Dom Kultury uhonorował tytułem "Przyjaciela" projektanta, wykonawcę, burmistrza Włoszczowy Grzegorza Dziubka z zespołem współpracowników (skarbnika gminy Dariusza Górskiego, dyrektora Biura do spraw inwestycji Urzędu Gminy Sławomira Owczarka, inspektora nadzoru Włodzimierza Raka, pracownika Urzędu Gminy Justynę Pawlik), przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Dudkiewicza.

- Wierzę głęboko w to, że pandemia niebawem już całkiem nas opuści i w pełni będziemy mogli korzystać z tych dobrodziejstw, za którymi tak tęsknimy. Nie ustępujemy w naszych działaniach i dalej będziemy je realizować, żeby nam żyło się lepiej, na pewno nie gorzej, jak w Warszawie - powiedział burmistrz Grzegorz Dziubek.

Nowy pawilon poświecił ksiądz prałat Zygmunt Pawlik, dziekan włoszczowskiego dekanatu i proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie.

W części artystycznej wystąpili na scenie: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Domu Kultury, zespół Big Band, młodzi artyści z sekcji wokalnej Domu Kultury oraz zespół ludowy Włoszczowskie Muzykanty.

W ramach rewitalizacji są już gotowe - Rynek, ulica Wiśniowa, osiedla Brożka, Broniewskiego i Armii Krajowej, Centrum Aktywności przy basenie Nemo, zabytkowa XIX-wieczna plebania. Koszt całego projektu to prawie 23 miliony złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloszczowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto