Hetman Włoszczowa zajmuje dziewiąte miejsce po rundzie jesiennej w czwartej lidze

Kamil Markiewicz
Grzegorz Małek zdobył bramkę dla Hetmana Włoszczowa w zremisowanym spotkaniu ze Zdrojem Busko-Zdrój 1:1. www.hetmanwloszczowa.pl
Hetman Włoszczowa zakończył rundę jesienną w czwartej lidze. Przed naszym zespołem mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

W niedzielę Hetman Włoszczowa rozegrał na wyjeździe mecz ze Zdrojem Busko-Zdrój. Nasza drużyna zremisowała 1:1. Gola dla włoszczowskiej ekipy strzelił w 77 minucie Grzegorz Małek. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Artur Ciepliński. - Był to trudny mecz. Boisko było nasiąknięte wodą, co w dużym stopniu odczuli nasi piłkarze. Był to typowe spotkanie z na remis. W pierwszej połowie okazję do strzelenia gola miał Rafał Wroński, ale oddał on strzał zbyt wcześnie. Po uderzeniu z 17 metrów piłkę złapał bramkarz gospodarzy. Po przerwie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił Grzegorz Małek. Szkoda końcówki spotkania, w której straciliśmy bramkę - mówił Jacek Pawlik, trener Hetmana.

Z trenerem Jackiem Pawlikiem nie przegrali

Niedzielny mecz był ostatnim spotkaniem rundy jesiennej w czwartej lidze. Na półmetku rozgrywek włoszczowski zespół zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 21 punktów. Mistrzem jesieni została Wierna Małogoszcz, która zgromadziła 33 punkty. Przypominamy, że Hetman na początku sezonu doznał sześciu porażek z rzędu. Od siódmej kolejki trenerem zespołu jest Jacek Pawlik, pod którego wodzą zespół z Włoszczowy okazał się niepokonany. W sumie wygrał on sześć spotkań i zanotował trzy remisy. - Niestety w trzech ostatnich meczach straciliśmy sześć punktów, remisując je. Patrząc na przebieg gry uważam, że mogliśmy w nich wygrać. Od momentu, gdy zostałem trenerem nie przegraliśmy meczu, co z pewnością cieszy. Myślę, że mogliśmy powalczyć o szóste miejsce w tabeli - powiedział szkoleniowiec włoszczowskiej drużyny.

Do Włoszczowy przyjeżdża mistrz jesieni

W sobotę, o godzinie 12, Hetman będzie podejmował na własnym boisku w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu świętokrzyskiego lidera czwartej ligi Wierną Małogoszcz. Nasza drużyna zagra w tym spotkaniu w optymalnym składzie. Będzie to ostatni pojedynek włoszczow-skiej ekipy w tym roku.