Polecamy

Przedszkolaki z Włoszczowy uroczyście uczciły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka [ZDJĘCIA] © UG Włoszczowa
[1/9]

Przedszkolaki z Włoszczowy uroczyście uczciły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka [ZDJĘCIA]

W piątek, 20 listopada włoszczowskie przedszkolaki uczciły Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to szczególna data, bo oczy wszystkich skierowane są na dzieci.

- To wspaniała okazja, aby przypomnieć, czym są prawa dziecka i że obowiązkiem nas wszystkich jest ich respektowanie. To także moment, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na trudną sytuację dzieci w różnych zakątkach świata, gdzie ich prawa są drastycznie łamane, bądź nie są przestrzegane. W naszym przedszkolu zagościły wszystkie odcienie niebieskiego, obecne nie tylko w garderobie nauczycieli i dzieci, ale także w wystroju sal przedszkolnych czy dekoracjach symbolizujących solidarność z dziećmi ze wszystkich kontynentów - mówi Beata Grzegorczyk, dyrektor Przedszkola Samorządowego numer 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. - Przeprowadzone zajęcia miały przekonać nasze maluchy, że są one tak samo ważne, jak dorośli i mają prawo czuć się bezpiecznie. Od przedszkolaków popłynęły życzenia dobrego, bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa dla wszystkich dzieci na całym świecie - dodała.

- Dzieci zapamiętały, że mają prawo do ochrony, wyżywienia, opieki zdrowotnej, nauki i zabawy. Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypada w 31. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka - najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

WIĘCEJ NA NASTĘPNYCH SLAJDACH >>>>>>>>>>>>>

Najnowsze wiadomości

reklama