Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa wielka rozbudowa Domu Kultury we Włoszczowie. Obiekt zyska nowoczesną przestrzeń. Sprawdź stan prac (ZDJĘCIA)

Marek Piórecki
Marek Piórecki
W ramach prac, między innymi do istniejącego budynku Domu Kultury dobudowywany jest nowy obiekt.
W ramach prac, między innymi do istniejącego budynku Domu Kultury dobudowywany jest nowy obiekt. UG Włoszczowa
Prezentujemy kolejny etap przebudowy Domu Kultury we Włoszczowie. Już widać, jak zmieni się dotychczasowa architektura tej placówki. Zyska nowe pomieszczenia, parking, kino letnie, zadaszenie, ma ekologiczne rozwiązania grzewcze, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, a przede wszystkim - nowoczesną przestrzeń. Mimo pandemii koronawirusa, prace nie zwalniają tempa. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Siła rewitalizacji włoszczowskiej placówki kultury to zwiększenie atrakcyjności i dostępności placówki. - Umożliwi ofertę warunkach sprzyjających rozwojowi umiejętności i talentów. Przełoży się to na jakość realizowanych działań. Nowa aranżacja, dobudowa i zagospodarowanie terenu wokół odmieni też wizerunek tej części miasta - podkreśla Grzegorz Dziubek, burmistrz Włoszczowy.

Na sąsiednich osiedlach również trwają prace rewitalizacyjne - powstała kanalizacja deszczowa i będą nowe tereny zielone. Do Domu Kultury można dojechać już wyremontowaną dzięki rewitalizacji ulicą Wiśniową.

Prace modernizacyjne włoszczowskiego Domu Kultury rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku. Wykonawcą jest firma Krzysztofa Prokopa AMB Budownictwo z Koziej Wsi. Wcześniej wybudowała w mieście piękne przedszkole ze żłobkiem. Koszt modernizacji Domu Kultury wyniesie 3.199.399,07 złotych. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy cały projekt rewitalizacji Włoszczowy: zakłada zagospodarowanie centralnej części rynku, rozbudowę domu kultury, uporządkowanie przestrzeni publicznej na osiedlach, przebudowę zabytkowej plebanii, powstanie strefy aktywności przy Ośrodku Sportu i Rekreacji, remont ulicy Wiśniowej, odnowienie poprzemysłowego pawilonu. Będzie realizowany dzięki 15,2 miliona złotych unijnego dofinansowania. Cały koszt to kwota 22,6 miliona złotych.

- Okazuje się, że rewitalizacja może być wystarczającym impulsem jeśli chodzi o kwestie zmian przestrzennych, ale też społecznych i ekonomicznych. We Włoszczowie odmieniamy przestrzeń miejską pod względem funkcjonalnym czy estetycznym. Wierzymy, że w niedalekiej przyszłości walory użytkowe, nowoczesne rozwiązania techniczne wpłyną na świadomość mieszkańców i rozwój miasta - mówi Iwona Boratyn, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Włoszczowa.

- Siła rewitalizacji tkwi w skomplikowanych mechanizmach, które stanowią jej części składowe. Ze względu na często uniwersalną formę obiektów, które są odnawiane i adaptowane, może się okazać, że jest to droga do odrabiania strat gospodarczych i wzmacniania tożsamości miasta pod względem przestrzennym, kulturowym, gospodarczym i społecznym - uważa doktor Filip Łukasz Moterski z Uniwersytetu Łódzkiego.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloszczowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto