MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2024 w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Setki wiernych w procesji

Marek Piórecki
Marek Piórecki
Tłumy ludzi na procesji Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Więcej na następnych zdjęciach >>>
Tłumy ludzi na procesji Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie. Więcej na następnych zdjęciach >>>Parafia WNMP we Włoszczowie
Setki wiernych parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie wzięły udział w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej popularnie Bożym Ciałem. Uroczystą procesję do czterech ołtarzy poprowadził proboszcz ksiądz prałat Zygmunt Pawlik.

Boże Ciało 2024 we Włoszczowie

W tym roku uroczystość Bożego Ciała przypadła w czwartek, 30 maja. W parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie mnóstwo wiernych uczestniczyło we mszy świętej koncelebrowanej, której przewodniczył proboszcz ksiądz prałat Zygmunt Pawlik. Wraz z kapłanem modlili się księża wikariusze i liczni parafianie, którzy przybyli na uroczystą mszę świętą o godzinie 9.

Zaraz po Eucharystii z kościoła wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech, świątecznie i pięknie przyozdobionych ołtarzy. Procesja przeszła ulicami Włoszczowy: Plac Wolności, Przedborska, Góral, Młynarska, Sienkiewicza, Plac Wolności do Kościoła. Ołtarze znajdowały się: na Placu Wolności 35 – Cukiernia Migoń, przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Przedborskiej i Góral, przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic Góral i Młynarskiej oraz przed sklepem u Witczyka na uicyl Sienkiewicza.

Mszę świętą oraz procesję swoją obecnością ubogacili: księża, służba liturgiczna, strażacy, grupy przyparafialne oraz dziewczynki pierwszokomunijne, a także młodsze dzieci, które przed Panem Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie, sypały różnokolorowe kwiaty. Modlitwie sprzyjała piękna pogoda.

Zobaczcie galerię zdjęć z procesji Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie

Boże Ciało jest wspomnieniem ostatniej wieczerzy i przeistoczenia chleba i wina w ciało i krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość ma radosny i dziękczynny charakter. Święto to ustanowił w 1317 roku papież Jan XXII. To jedno z najważniejszych świąt Kościoła Katolickiego.

Boże Ciało to święto niezwykle ważne dla katolików. Uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się mszą, po której wierni w procesji ulicami miast i wsi przechodzą do czterech ołtarzy. Jest to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Dotyka najistotniejszej tajemnicy naszej wiary, którą celebrujemy. Wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Bezpośrednią przyczyną ustanowienia tego święta były objawienia błogosławionej Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem biskup Robert wprowadził w 1246 roku święto Bożego Ciała, początkowo dla diecezji Liege. Papież Urban IV bullą „Transiturus” z 1264 roku ustanowił Boże Ciało świętem obowiązującym w całym Kościele, między innymi jako „uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu.

Zobaczcie galerię zdjęć z procesji Bożego Ciała w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wloszczowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto